Įvykęs renginys: 2023.11.16
2023 m. lapkričio 16 d. Vilniuje įvyko baigiamoji LIFE projekto „DUMBLIAI – EKONOMIŠKAI PAGRĮSTŲ VANDENS EKOSISTEMŲ PASLAUGŲ DALIS (AlgaeService for LIFE)“ konferencija. Sveikinimo žodį dalyviams tarė Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę. Konferencijoje dalyvavo ir pagrindinį pranešimą „ES parama dumblių sektoriui“ skaitė Maris Stulgis, Jūrų reikalų ir žuvininkystės generalinio direktorato (Briuselis, Belgija) politikos pareigūnas mėlynosios bioekonomikos, dumblių ir jūrų akvakultūros klausimais.
Konferencijos dalyviams koordinuojanti institucija Gamtos tyrimų centras kartu su projekto partneriais iš Lenkijos ir Lietuvos pristatė bendrus projekto rezultatus: projekto metu pagaminti prototipai, skirti surinkti iš vandens telkinių perteklinę dumblių biomasę, iš dumblių biomasės pagaminti bioproduktai (kosmetika, fikocianinas, biodujos, trąšos) ir paslaugos. Atsakingų institucijų ir verslo sektoriaus atstovai turėjo galimybę išsamiau susipažinti su siūlomais produktais ir aptarti galimą tolesnį bendradarbiavimą. Pristatyti projekto rezultatai svarbūs, siekiant Europos žaliojo kurso susitarimo tikslų. Konferencijoje, kuri vyko gyvai ir nuotoliniu būdu (iš viso 101 dalyvis), dalyvavo atstovai iš įvairių institucijų: Aplinkos ministerijos, Žemės ūkio ministerijos, Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos, Aplinkos projektų valdymo agentūros, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus universiteto, Lietuvos energetikos instituto, Gamtos tyrimų centro, Kauno miesto ir Klaipėdos rajono savivaldybių, įvairių saugomų teritorijų direkcijų ir kt., taip pat buvo dalyvių iš Europos Komisijos, keturių užsienio šalių (Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Kroatijos ir Šveicarijos).
Cladophora makrodumblių biomasė tolesniems tyrimams buvo renkama 2024 m. vasarą Kauno mariose prie Pažaislio maudyklos ir Nevėžio upėje. Iš viso buvo surinkta ir išdžiovinta 1,5 tonos makrodumblių biomasės, kuri bus panaudota vertingų bioproduktų kūrimui.
2024 m. rugsėjo 3–5 d. Gamtos tyrimų centre svečiavosi keturi mokslininkai iš Liubeko taikomųjų mokslų universiteto (THL): Stina Krings, Franz Weinland, Tillmann Westphal ir Till Ider. Tai buvo puiki proga pasidalinti patirtimi, sukaupta Algologijos ir mikroorganizmų ekologijos laboratorijoje, bei panašiuose projektuose, kuriuos vykdo tyrimų grupės „AlgaeService for LIFE“ (GTC) ir „Biorem Project“ (THL). Abu projektai […]
Gamtos tyrimų centras ir UAB Baltic UAV Services 2024-08-12 patentavo AS-LAND melsvabakterių biomasę renkantį AS-LAND prototipą (patento Nr. 7081).
The content of this page is the sole responsibility of the authors. The information reflect solely the views of their authors and can in no way be taken to reflect the views of the European Commission. The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.