Dumblių surinkimo Kauno mariose demonstravimas

Įvykęs renginys: 2022.09.06

Seminaras „Dumblių surinkimo Kauno mariose demonstravimas“ vyko 2022 m. rugsėjo 6 d. Pirmoje seminaro dalyje, kartu su projekto partneriais iš Lenkijos, buvo pristatyti pasiekti projekto rezultatai, aptartos vandens „žydėjimo“ problemos bei vandens kokybės gerinimo sprendimai ir dumblių biomasės, kaip potencialaus ištekliaus, panaudojimas. Antroje seminaro dalyje buvo demonstruojami nuotolinių tyrimų, panaudojant bepiločius orlaivius, metodai bei melsvabakterių surinkimas Kauno meriose, naudojant projekto metu sukonstruotą AS-L prototipą. Seminaras vyko anglų kalba. Iš Briuselio sveikinimo žodį susirinkusiems tarė Europos Parlamento, Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto narys prof. Liudas Mažylis.

Seminaras vyko mišriu (gyvai ir nuotoliniu) būdu. Taip pat dalyviams internete buvo transliuojama bepiločių orlaivių, skirtų melsvabakterių sankaupų stebėjimui ir identifikavimui, bei prototipo AS-L, skirto melsvabakterių surinkimui Kauno mariose, demonstracija. Iš viso 48 atstovai iš įvairių institucijų, tokių kaip Aplinkos ministerija, Aplinkos apsaugos agentūra, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, Aplinkos projektų valdymo agentūra, Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Kauno miesto savivaldybė, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, dalyvavo seminaro teorinėje ir praktinėje (demonstracinėje) dalyse.

Taip pat 25 dalyviai iš įvairių institucijų prisijungė nuotoliniu būdu. Tarp jų buvo dalyvių iš 5 užsienio šalių (Lenkijos, Olandijos, Jungtinės Karalystės, Bulgarijos ir Ispanijos). Diskusijose dalyvavo ir demonstracinę seminaro dalį stebėjo EK Jūrų reikalų ir žuvininkystės generalinio direktorato atstovas p. Maris Stulgis. Nuotoliu į seminarą prisijungė ir atstovai iš Aplinkos apsaugos agentūros, Vilniaus ir Klaipėdos universitetų.

Pranešimai:

1. Welcome speech by prof. Liudas Mažylis

3. Video film about the project

Seminaro garso ir vaizdo įrašas

  • Projekto valdymo grupės 16-asis pažangos vertinimo susitikimasĮvykęs renginys: 2022.09.07

    Kaune įvyko projekto valdymo grupės 16-asis pažangos vertinimo susitikimas. Susitikime dalyvavo ir projekto partneriai iš Lenkijos. Susitikimo metu aptartas įvykęs seminaras „Dumblių surinkimo Kauno mariose demonstravimas“, projekto biudžeto keitimo ir projekto pratęsimo, monitoringo eksperto vizito ir kiti aktualūs klausimai.

  • Kauno mariose melsvabakteres pradėjo rinkti AS-L prototipas!Įvykęs renginys: 2022.07.28

    2022 m. liepos mėn. pabaigoje Kauno mariose melsvabakteres pradėjo rinkti AS-L prototipas!!! Prototipas pagamintas įgyvendinant AlgaeService for LIFE projektą.

  • Tvarios ateities kūrėjų laboratorija. BE ATLIEKŲ. 2022Įvykęs renginys: 2022.06.10

    Projektas sėkmingai pristatytas Lietuvos jūrų muziejus organizuotame renginyje „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija. BE ATLIEKŲ. 2022“, kurio tikslas skatinti visuomenės ekologinį sąmoningumą. Renginyje dalyvavo kūrėjai ir tvarių idėjų generatoriai, kūrėjai ir gamintojai, kurie praktiškai supažindino su įvairiausiais tvariais sprendimais, paslaugomis, išradimais ir produktais. AlgaeServive for LIFE buvo įvertintas kaip TVARIAUSIAS projektas tarp 29 renginio dalyvių. Plačiau […]

The content of this page is the sole responsibility of the authors. The information reflect solely the views of their authors and can in no way be taken to reflect the views of the European Commission. The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.


Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami atsakyti į jūsų žinutę. Plačiau skaitykite "Privatumo politika"